Yukleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

1. RxMediaPharma® Nedir?

RxMediaPharma® hekim, eczacı ve sağlık sektöründe çalışan diğer sağlık profesyonellerine tedavide güncel olarak kullanılmakta olan ilaçlar ve bunları içeren farmasötik müstahzarlar (preparatlar) hakkında bilgi sağlamak üzere tasarlanmış bilgisayar ortamında çalışan geniş kapsamlı bir ilaç bilgi kaynağıdır. Tasarımında büyük bölümü sağlık alanında verilen eğitimin sorun ve eksikliklerinden kaynaklanan ülkemize özgü koşul ve gereksinimler göz önüne alınmıştır. Bu bakımdan, RxMediaPharma® tıp, eczacılık, diş hekimliği ve hemşirelik gibi sağlık alanında hizmet vermek üzere eğitim gören öğrencilerin ilaçlar hakkında teorik ve uygulamaya yönelik bilgi alabilecekleri bir kaynak olma özelliğine de sahiptir.

2. RxMediaPharma®'nın güncellemesi nasıl olmaktadır?

RxMediaPharma® yıl içinde sektörde olan değişiklikleri, internet yardımıyla güncelleme imkanına sahiptir. Yeni çıkan müstahzarlar, Sağlık Uygulama Tebliği değişiklikleri, yeni etkin maddeler, prospektüs-KÜB-KT değişiklikleri, müstahzar fiyatlarındaki değişiklikler gibi pek çok değişikliği otomatik olarak uygulayacak imkanlarla donatılmıştır.

Yıl içinde içerdiği veritabanlarında meydana gelen değişiklikler RxMediaPharma® Online aracılığıyla sisteminize yansıtılmaktadır.

Yapmanız gereken tek şey online olarak size sunulan güncelleme bilgilerini izlemek ve güncelleme işlemlerini yapmaktır. Güncelleme işlemleri internet üzerinden yaptığınız sürece otomatik olarak gerçekleşecektir.

Normal şartlarda iki farklı güncelleme yöntemi vardır. Kısmi güncelleme ve genel güncelleme. Kısmi güncelleme dosyaları ardışık olarak uygulanması gereken küçük boyutlu dosyaları içerir. Genel güncelleme ise RxMediaPharma'nın kullanıma sunulduğu tarihten itibaren verilerde olan tüm değişiklikleri içerir.

Güncelleme dosyalarını isterseniz yazılım içinden otomatik olarak veya www.rxmediapharma.com ve www.eczanet.com adreslerinden indirebilirsiniz. Güncelleme dosyaları otomatik olarak indirildiğinde güncelleme işlemleri de sizin onayınız alındıktan sonra otomatik olarak başlatılacaktır. Ya da İnternet menüsündeki Güncelleştir (Dosyadan)... seçeneği ile kendi indirdiğiniz güncelleme dosyalarını da kullanabilirsiniz. Sisteminize uygulanmış en son güncelleme dosyasının tarihi ve numarası Hakkında modülünde sunulmaktadır. İndireceğiniz genel güncelleme dosyası Hakkında modülünde tanımlanan son güncelleme tarihinden daha yakın bir tarihe sahipse kullanılabilir.

Önerimiz kısmi güncelleme işlemlerini RxmediaPharma® Online aracılığıyla otomatik olarak yapmanızdır.

Herhangi bir gerekçeyle yazılımı yeniden kurmak zorunda kalırsanız genel güncelleme dosyasından güncelleme yapmalısınız.

Güncelleme işlemlerini başlatmadan önce yazılımdaki açık pencerelerinizi ve çalışan diğer yazılımlarınızı kapatmanızı öneririz.

Güncelleme işlemleri için internet bağlantısı kullanılmaktadır. Vekil (proxy) sunucu kullanmanız durumunda İnternet menüsü altındaki İnternet Ayarları seçeneği kullanılarak aşağıdaki resimde verilen alanlar doldurulmalıdır. Aşağıda örnek bir ekran görüntüsü verilmiştir:

Güncellemeleri düzenli olarak alabilmeniz için, vekil sunucu veya Güvenlik Duvarı kullanmanız durumunda https://storage.googleapis.com ve http://www.rxmpws.com siteleri ve alt dizinlerine erişim için gerekli izinler sağlanmalıdır.

4. RxMediaPharma® karekod okuyucumu kullanabilir miyim?

RxMediaPharma® karekod okuyucuları ile aramayı desteklemektedir. Karekod okuyucularının ayarının nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayınız.

5. RxMediaPharma®'nın sistem gereksinimleri nelerdir?

RxMediaPharma®'nın çalışması için gerekli minimum konfügrasyon şu şekildedir:

  • 4 GB bellek
  • 4.0 GB boş disk alanı
  • Windows 7 ve üzeri
  • Ekran Çözünürlüğü 1280×1024 (önerilen 1680×1050) piksel
  • DVD Sürücü
  • Fare
  • Güncelleme ve lisanslama işlemleri için internet bağlantısı

6. Yazılım şifresi nasıl çalışmaktadır?

RxMediaPharma® bir şifreleme sistemi ile korunmaktadır. Şifreleme sistemi  bilgisayarınızın temel özellikleri ile ilişkilendirilmiştir. Bilgisayarınızın temel özelliklerinde önemli miktarda değişiklik olması durumunda lisanslama işlemlerinin tekrar yapılması gerekebilir. Bu durumda lütfen GEMAŞ A.Ş. ile iletişime geçiniz.